Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

ADIABATICKÉ CHLAZENÍ CoolStream vychladí vnější čerstvý větrací vzduch

Věděli jste, že ochlazení horkého vzduchu je velmi energeticky náročné❓

Uvažujme referenční 🏭 průmyslovou halu, která potřebuje stálý přívod 20 000 m3/h čerstvého vnějšího vzduchu pro eliminaci škodlivin nebo náhradu technologického odsávání.

Málokdo si uvědomuje, jak je vzduch 🏋️‍♂️ těžký. Jako první údaj tedy uveďme, že 1 m3 vzduchu váží asi 1,2 kg. V horkém létě je tedy potřeba ochladit 24 tun vzduchu za hodinu. Měrná tepelná kapacita vzduchu je 1 000 J/(kg.K). Měrná tepelná kapacita železa je jenom 450 J/(kg.K). Tepelná kapacita vzduchu je tedy 2,22x vyšší. Takže je to stejné jako byste potřebovali vychladit 53 tun železa každou hodinu. To už se nezdá tak nepodstatné a je mnohem jasnější, proč je chlazení vnějšího vzduchu tak energeticky náročné.

Tuhle potřebu vyřeší adiabatické chlazení #CoolStream spol. Colt International, s.r.o., které využívá k chlazení energii odpaření ⛲ vody, jež je naštěstí 20x levnější než elektrická energie viz https://lnkd.in/gxDaW2XP.

Proto je adiabatické chlazení CoolStream ideálním chlazením velkých hal s vysokou technologickou zátěží.

Více informací


Colt International, s.r.o.
logo Colt International, s.r.o.

Adiabatické chlazení, odvod kouře a tepla, klimatizace, přirozené a nucené větrání, solární zastínění a průmyslová ventilace. Návrhy inovativních řešení klimatu uvnitř budov, služby a servis v oblasti technologií klimatizace, chlazení, odvětrání, solárního ...

 
 
Reklama