Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nový kit PANASONIC AHU - více pokročilých funkcí

Panasonic modifikoval svůj AHU kit pro připojení systémů ECOi a ECO G s použitím stejného chladicího okruhu jako u VRF systémů. AHU kit může být připojen k ventilačním jednotkám oběhu čerstvého vzduchu a řízení vlhkosti, a je vhodný pro pohodlné řešení chlazení a vytápění. Je tak ideální pro veřejné budovy, hotely, obchody, kanceláře a rozsáhlé budovy.

Klíčové vlastnosti zahrnují:

  • Ovládání 0 % až 120 % (5% kroky) od 0 – 10V vstupního signálu
  • Plastové pouzdro IP Box 65, možná venkovní instalace a vestavěné dálkové ovládání
  • Široký rozsah kapacit: od 16 do 56 kW (ECOi nebo ECO G) a od 5 do 28 kW PACi
  • Teplota výstupního vzduchu je řízena tak, aby se zabránilo příliš nízkému odvodu vzduchu během chlazení nebo příliš vysokému vypouštění vzduchu při vytápění (v případě VRF)
  • dálkové ovládání lze snadno nainstalovat pomocí boxu pro jednoduchou integraci

„S rozšířením možností AHU kitu, mohou naši partneři snadno zákazníkům navrhnout vzduchotechniku, která libovolně integruje PACi, VRF ECOi a ECO G řešení. Tato AHU (VZT) tak získá všechny výhody a účinnost plynoucí z VRF, GHP a PACi“říká Jakub Šachl, Product and Key Account Manager Panasonic CZ.

AHU kit Panasonic může být připojen k velkému počtu rozhraní, které umožňují například ovládání ventilátoru s výstupem 0-10V.


Panasonic AHU kit

PCB řídí ventiláční jednotku v rámci požadovaných parametrů návrhu a poskytují rozhraní mezi všemi externími ovládacími zařízeními a samotnou jednotkou. Je vybaven nativně suchým kontaktem, který umožňuje operace, jako je on / off, chybové hlášení, nastavení teploty a režimu.

Vyšší užitnou hodnotu než ostatním dávají tomuto AHU kitu nově vestavěný dálkový ovladač a další rozšířené funkce. Její součástí je i zkrácení pracovního zatížení jednotek při instalaci o 1 hodinu.

Samozřejmě kit lze připojit ke všem řadám rozhraní PACi a ECOi, ze standardního dálkového ovládání CZ-RTC2 po plnohodnotný BMS.


Připojení AHU kitu do VRF instalací lze snadno spočítat díky specifickému modulu VRF designeru. Projektanti tak budou mít všechny nástroje pro výběr nejvhodnějších řešení.
Nová funkce VRF designer rovněž umožňuje snadnou integraci do AutoCAD výkresů.

Pro více informací navštivte www.aircon.panasonic.eu

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)
logo Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Společnost Panasonic je jedním z předních světových výrobců klimatizačních systémů a tepelných čerpadel. V tomto oboru má přes 60 let zkušeností. Své produkty vyváží do více než 120 zemí a dosud vyrobila více než 200 miliónů kompresorů.