První EC ventilátory do potenciálně výbušného prostředí

Datum: 15.3.2016  |  Organizace: ebm - papst CZ s.r.o.  |  Firemní článek

Firma ebm-papst, světový výrobce vysoce účinných ventilátorů a motorů, představuje unikátní řešení kompaktních ventilátorů s EC motorem a plně integrovanou řídící elektronikou, vhodné pro použití do potenciálně výbušného prostředí. Konečně také ATEX aplikace mohou naplno využít výhod moderních EC technologií.

ebm - papst CZ s.r.o.
Kaštanová 34a
620 00 Brno

tel.:544 502 411
e-mail:
web:www.ebmpapst.cz

Jako první výrobce na světě vyvinula firma ebm-papst vysoce účinné GreenTech EC ventilátory použitelné v prostorách s nebezpečím výbuchu. K dispozici jsou jak axiální tak i radiální ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami. Design výrobků vychází z velmi úspěšných výrobních řad HyBlade® a RadiPac. Tyto řady byly několikanásobně oceněny prestižními cenami a staly se symbolem nových standardů účinnosti, hlučnosti a kompaktnosti ventilátorů v technické praxi.

Nejkompaktnější EX ventilátory na trhu

EX-certifikované ventilátory firmy ebm-papst tvoří osvědčený a v praxi často používaný GreenTech EC motor s externím rotorem s max. výkonem 3 kW. Ventilátory jsou testovány a certifikovány v souladu s evropskou normou ATEX 94/9/EC. Splňují tak veškeré požadavky průmyslových zařízení, instalovaných v prostředí s nebezpečím exploze. Díky konceptu externího rotoru jsou oběžná kola nebo lopatky připevněna přímo na těle rotoru, čímž je dosaženo bezkonkurenčního kompaktního a spolehlivého řešení. Dosahuje se tak minimální výšky ventilátoru, přesnějšího vyvážení celku, mnohem nižších vibrací a zlepšení termodynamiky motoru a tím i vyšších provozních teplot.
Axiální ventilátory jsou k dispozici ve velikostech DN 630–990 mm s výkonem do 33 000 m3/h v provedení s montážní přírubou. Radiální ventilátory jsou dostupné ve velikostech DN 400–630 mm, s výkony do 15 000 m3/h a v provedení kompaktní jednotky s praktickou nosnou kubickou konstrukcí.

Tak, jak je u GreeTech EC ventilátorů firmy ebm-papst běžné, mají i nové EX ventilátory s EC motorem integrovanou elektroniku. Toto řešení je v aplikacích s nebezpečím výbuchu naprosto inovativní a jedinečné, protože doposud nebylo běžnou praxí, že by na trhu standardně dostupné EX-ventilátory s případným frekvenčním měničem, jako nadřazenou regulací, byly umístěny v nebezpečné zóně dohromady. Díky integrované elektronice není k plynulé regulaci otáček ebm-papst EC ventilátoru, nebo jeho dalšího nastavení, potřebná žádná externí kontrolní jednotka.

Tento koncept tak výrazně šetří místo a náklady spojené např. s propojením VSD a motoru stíněnými kabely mnohdy několikametrových délek. Instalace a uvedení do provozu je proto velmi jednoduché. Ventilátory je samozřejmě možné díky jejich inteligentní integrované elektronice velmi jednoduše instalovat a řídit v paralelním řazení stejně, jako ostatní běžně dostupné EC ventilátory. Výkon v zařízení tak není limitován jejich základním pracovním rozsahem a velikostí.

Certifikované zabezpečení


Axiální a radiální EX-ventilátory s GreenTech EC motorem firmy ebm-papst jsou vhodné pro zařízení spadající do skupiny II (prostory s nebezpečím výbuchu kromě dolů). Jsou použitelné pro plyny a páry ze skupiny výbušnosti IIB a mohou být provozovány v nebezpečných zónách kategorie 1 a 2. Spadají tak do kategorie 2G (ATEX) a mají úroveň ochrany zařízení Gb (EN 60079-0).

Hlavní výhody nových EX-ventilátorů s EC motorem firmy ebm-papst:

  • Vysoce efektivní systémové řešení ventilátoru
  • Minimální hlučnost
  • Kompaktní design
  • Vysoká životnost
  • Snadná výměna za stávající ventilátor
  • Jednoduché uvedení do provozu
  • Běžně dostupné

Ventilátory ebm-papst pro kompletní řešení vzduchotechniky a chlazeníPředstavení produktů na veletrhu Aqua-Therm Praha 2016.

 

Datum: 15.3.2016
Organizace: ebm - papst CZ s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2016

Související rubriky

Reklama

Tipy pro projektanty

Partneři oboru

logo ZEHNDER logo ATREA logo Ziehl-Abegg logo DAIKIN logo ebm-papst logo JANKA ENGINEERING

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStředočeskému kraji chybějí peníze na opravy kulturních památekJak na realizaci exteriérového podhledu ze sádrovláknitých desek Powerpanel H2O?Akustické vlastnosti kamenné vlny ocenili také návštěvníci Colours of Ostrava