Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Novinky na trhu větracích systémů inVENTer®

Datum: 26.1.2019 03:00  |  Organizace: A - INVENT s.r.o.  |  Firemní zpráva

Větrací systém inVENTer® uvede v letošním roce na trh hned několik novinek. První je nový multifunkční odtahový ventilátor Aviant, jako jediný na trhu je vybavený pachovým senzorem.

A - INVENT s.r.o.
Strakonická 537
34101 Horažďovice

tel.:376 382 177
e-mail:
web:www.inventer.cz

Dále se jedná o novou verzi větracích systémů s vyústěním do špalety okna, která má nyní šířku pouhých 6 cm. Revoluční změny se dočkala také větrací jednotka iV-Twin, která je nyní místěna v kulaté stavební průchodce o průměru 20 cm. Nejpřevratnějším produktem sezony bude bezesporu nový typ ovládání větracích systémů inVENTer®. Díky vlastní nezávislé síti pro bezdrátovou komunikaci nebude již zapotřebí žádných regulátorů či vypínačů.


Větrací systém budete moci ovládat pomocí vašeho chytrého telefonu. Přitom u inVENTeru® stále platí kvalita německého produktu a 100 % originalita. Jestli se chcete dozvědět více o nadcházejících novinkách, které vstoupí letos na trh navštivte veletržní stánek firmy A-INVENT s.r.o. na veletrhu For Pasiv v hale 2 číslo stánku 2B19 konaném v Praze ve dnech 7.2.-9.2.2019 nebo na veletrhu AQUATHERM konaném v Nitře ve dnech 5.2. do 8.2.19. Kde obchodní zastoupení naleznete v hale číslo 3 na stánku 304. Každý návštěvník těchto veletržního stánku obdrží jako bonus kupón na 10 % slevu na výrobky inVENTer®.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Daikin City na veletrhu ISH 2019: novinky pro lepší domácí, pracovní i životní prostředí

20.3.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Vizi společnosti pro rok 2050 lze shrnout větou: „má-li firma v 21. století růst, musí zároveň přispívat k ochraně životního prostředí.“

Návrh požárního větrání podzemní garáže pomocí CFD simulace

19.2.2019 | Ing. Miroslava Kmecová, doc. Ing. Michal Krajčík, Ph.D., Stavebná fakulta STU v Bratislavě, Katedra technických zařízení budov, Mgr. Jozef Vojtaššák, Colt International, s.r.o.
Odvod kouře a tepla v podzemní garáži obchodně-zábavního centra byl řešen systémem odvětrání tzv. Smoke clearance efektem. V garáži se uvažovalo s podtlakovým větráním. Rozdíl mezi odváděným a přiváděným vzduchem byl 20 %.

Proč se nám dobře prodávají větrací jednotky?

12.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Zástupce instalační firmy uvádí argumenty, které vedou k výběru značkové techniky pro řízené větrání a rekuperaci. Rozhodnutí zahrnuje pořizovací cenu, provozní náklady, ale i cenu výstavby domu.

Produkce tepla osob jako podklad pro energetické simulační výpočty

11.2.2019 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Časopis Vytápění, větrání, instalace
Důležitým údajem pro energetické simulační výpočty budov je znalost vnitřních tepelných zisků od osob vykonávajících určitou činnost. Nejčastěji používaným podkladem u nás je česká norma pro výpočet tepelné zátěže klimatizovaných prostorů, která vychází z hodnot uvedených v ASHRAE a značně zjednodušuje např. výpočet produkce tepla od dětí. Výpočet na základě tepelné bilance prezentuje produkci citelného a vázaného tepla od osob v závislosti na věku, fyzických proporcích, druhu činnosti a tepelně-vlhkostních podmínkách v prostoru. Výsledky výpočtů jsou porovnány s údaji prezentovanými v dostupné literatuře včetně uvedení poměru mezi konvektivní a sálavou složkou tepelného toku. Konečným cílem analýz je stanovit tepelný tok od dětí jako vstupní údaj pro energetické simulační výpočty školských budov.

Efektivní řízení budov – energetický management vs. vnitřní prostředí

6.2.2019 | RNDr. Jan Baxa , Ph.D., Head of Asset Management CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Větrání a klimatizace