Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Regulace
Archiv článků od 28.1.2008 do 6.6.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

23.5.2011
Ing. Petr Kotek, Ph.D., Ing. Jiří Beranovský, Ph.D., MBA, Ing. Petr Vogel, Mgr. František Macholda, MBA, EKOWATT

Kvalitním řešením je centrální hybridní systém, ale pokud není ventilátor řízen skutečnou potřebou, nemá regulaci otáček a je spínán časovým spínačem nebo tlačítky v bytech, byty jsou provětrávány bez ohledu na uživatele a činnosti a energetické ztráty jsou enormní.

9.5.2011
Jaroslav Valter

Další vybraná kapitola se zabývá ohřevem a chlazením pro vzduchotechnické jednotky. Najdete zde popis a funkci vodního a elektrického ohřevu a princip chlazení ve vzduchotechnice a několik pro vás možná zajímavých myšlenek. Zařazeny jsou i způsoby regulace teploty foukaného vzduchu.

Domat Control
1.2.2011
Domat Control System s.r.o.

Pardubický Domat Control System úspěšně dokončil a předal slovenské společnosti SPB Trenčín do zkušebního provozu modernizovaný systém řízení a kontroly tepelného a energetického hospodářství. Nový systém umožní provozovateli přímo monitorovat a řídit každou kotelnu a výměníkovou stanici v síti.

31.1.2011
překlad Ing. Antonín Chyba

Je možné kombinovat téměř všechny prvky - solární kolektory, tepelné čerpadlo, kotel na olej, dřevo, plyn, .. ale kombinace se musí řešit včas a co nejpřesněji zahrnout do projektu soustavy. Očekávaných úspor lze dosáhnout jen pomocí automatické regulace a optimalizace hydraulického zapojení celku.

6.1.2011
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Regulování, nastavování a ovládání všeho možného je dnes neodmyslitelnou součástí každé moderní domácnosti. Všichni známe regulátory a ovladače běžné denní potřeby jako třeba dálkové ovládání k televizoru, hi-fi věži, nebo například klimatizační jednotce. Dnes jsou však na trhu k dispozici i komplexnější regulační systémy a ovládání. Takové regulační systémy se objevují především u řízení topné soustavy, vzduchotechniky, nebo osvětlení.

27.10.2010
Ing. Kateřina Koťarová, ADAN-úspory energie, s.r.o.

7. října 2010 uspořádala firma ADAN-úspory energie, s.r.o. v Praze odborný seminář na téma: "Současné trendy systémové techniky v domech nízkoenergetických a pasivních standardů - Zelená úsporám". Akce se uskutečnila ve spolupráci s ČKA a pod záštitou SFŽC České republiky. Hlavním mediálním partnerem akce bylo TZB info.

22.10.2010

Systém GILD je inteligentní elektroinstalace pro řízení moderních budov. Splňuje nejvyšší nároky na komfort, ovládání, bezpečnost a design u rodinných domů a komerčních budov. Systém GILD umožňuje ovládání všech elektrických součástí stavby včetně regulace vytápění a zabezpečení objektu. Jedná se o unikátní spojení moderní elektroinstalace, řídicího systému, zabezpečení a komerční elektroniky.

20.10.2010
Insight Home, a.s.

Inteligentní domy a byty již nejsou hudbou budoucnosti pro několik technických nadšenců nebo nedostupným luxusem pro pár vyvolených. Díky systému inHome jsou inteligentní systémy dostupnou možností pro všechny, kdo chtějí moderně bydlet, šetřit prostředky na provoz a zvýšit zabezpečení domácnosti.

23.8.2010
Ing. Aleš Rubina, Ph.D.

Článek se zabývá matematickým modelováním proudění vzduchu na standardním operačním sále. Přívod vzduchu do místnosti bývá řešen velkoplošnou vyústí s usměrněným prouděním vzduchu. CFD model sleduje vytvoření obrazu izotermního proudění s ohledem na překážky, jakými jsou např. operační svítidla, operatéři apod.

29.3.2010
Ing. Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.

Článek popisuje možnosti integrace vzduchotechnických a klimatizačních jednotek s vlastní regulací do systémů řízení budov. Pokud se zúčastněným stranám podaří předem přesně domluvit, jakým způsobem a s jakými funkcemi budou komunikovat, vyhnou se problémům při realizaci a zpoždění dodávek. Zařízení s vlastním řídicím systémem se v dodávkách objevují stále častěji a to do jisté míry mění pohled na úlohu profese měření a regulace.

3.3.2010
REMAK, a. s., Radek Pastorek

Ochrana životního prostředí, úspora přírodních zdrojů, snižování provozních nákladů, stoupající cena energií, to vše klade nemalé požadavky z pohledu úspory energií na řízení VZT zařízení. Příspěvek posuzuje možnost úspory energie při návrhu a zprovoznění řídicího systému a dále správné užívání v průběhu provozu zařízení.

24.8.2009
Ing. Jan Vidim, Domat Control Systems

Příspěvek představuje dvě realizace vzduchotechnických jednotek pro výrobní technologie s vysokými požadavky na přesnost regulace teploty a vlhkosti v prostoru a zároveň s energeticky úsporným řešením zdrojů.

25.6.2009
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh regulátory prostorové teploty řady RDG. Jde o novou generaci neobyčejně univerzálních přístrojů umožňujících efektivně hospodařit s energií. Regulátory řady RDG jsou díky širokému výběru typů výstupních řídicích signálů použitelné v mnoha aplikacích. Současně vynikají moderním elegantním designem a snadnou obsluhou.

1.4.2009
Siemens, s.r.o.

Univerzální systém Desigo od společnosti Siemens nabízí velmi efektivní využití energie. Nová generace tohoto systému, který je určen pro automatizaci a řízení technických zařízení budov, se vyznačuje širokými možnostmi použití, velmi hospodárným využitím energie v budovách a větší dostupností a spolehlivostí.

16.2.2009
Jan Vidim, Domat Control System s.r.o.

Příspěvek popisuje komunikační možnosti současných regulačních komponent, dostupných na trhu, a soustředí se na propojení pomocí IP sítí, a to jednak v rámci budovy, jednak pro dálkový přístup k zařízení. Ukazuje, jakými způsoby se dá řešit vazba technologické sítě na rozvody v budově, a na několika příkladech je ilustruje. V další části jsou popsány přínosy a rizika u jednotlivých modelů, a to jak z hlediska uživatele, tak realizačních a servisních firem, především pokud jde o bezpečnost, funkce systému a investiční a provozní náklady. V závěru shrnuje zkušenosti z realizovaných akcí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama