I v sobotu doprovází veletrh Aqua-therm Praha koference TZB-2008, tentokrát na téma "Vytápění a zateplování rodinných domů, výstavba nízkoenergetických a pasivních domů - možnosti financování". Veletrh dnes končí v 16.00 hod.
Včera byla udělena prestižní ocenění veletrhu - Zlaté medaile a Čestná uznání za nejlepší exponáty. Podrobný seznam udělených ocenění najdete v dnešní tiskové zprávě. Tématem dnešního doprovodného programu jsou Výpočetní nástroje nejen pro stanovení energetické náročnosti budov a Nové trendy v energeticky úsporných technologiích.
Jubilejní patnáctý ročník veletrhu Aqua-therm byl dnes zahájen na Výstavišti PVA v Praze-Letňanech. Mezinárodního veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, sanitární a ekologické techniky se letos zúčastňuje na 400 firem, které zastupují dalších 115 společností a 211 značek. Očekává se kolem 40 tisíc návštěvníků.
Statická elektřina není zdaleka pouze záležitostí elektrotechniky, ale principy a zákonitosti elektrostatického pole jsou využívány nebo naopak potlačovány v celé řadě oborů a činností. Nepříznivé působení se vyskytuje všude tam, kde dochází k tření, oddělování, řezání, přesýpání, rolování materiálů nebo kde elektrický výboj může ohrozit zdraví lidí nebo způsobit výbuch hořlavých par či plynů.
Konference je zaměřena na seznámení českých investorů s novými a nadcházejícími zákony EU, které budou mít dopad na průmyslové odvětví, odborníky i spotřebitele - od cílů energetické účinnosti přes přísná pravidla pro provozování klimatizačních a mrazicích zařízení až po cíle využití obnovitelných energií, které prosazují technologie jako tepelná čerpadla.
Zkušenosti potvrzují, že použití tepelného čerpadla Comfortzone je velmi efektivní a ekonomickou záležitostí nejen do nově budovaných domů, ale i pro domy, které prochází celkovou rekonstrukcí. Hlavním cílem je vytvářet zákazníkům příjemné prostředí ekologicky šetrným a úsporným vytápěním v kombinaci s komfortním větráním.
Počiatočná investícia do väčšej hrúbky izolácie je len o málo vyššia než investícia do minimálnej hrúbky potrebnej na ochranu proti kondenzácii. Náklady na montáž izolácie vzniknú tak či tak, netreba im teda venovať pozornosť. Otázkou je, či sa vyššie náklady vykompenzujú ešte vyššími energetickými úsporami, teda či sa investícia splatí.
Všechny novinky společnosti ELEKTROBOCK CZ s.r.o. se soustředí na jediný cíl - optimální regulaci a tedy úspory energie. Komfortní systém PocketHome umožňuje centrální regulaci vytápění jednotlivých místností bezdrátovým ovládáním termostatických hlavic. To vše navíc s možností nastavení a sledování prostřednictvím softwaru na počítači.