Asociace odborných velkoobchodů oborů voda, topení, vzduchotechnika si Vás dovoluje pozvat na konferenci o rozvoji obchodu v oboru technických zařízení ČR, která se koná dne 4. dubna 2006 v Praze.
Společnost Veletrhy Brno a.s. zaplatí rekonstrukci bazénu před pavilonem Z. Díky tomu letos na brněnském výstavišti, jako součást doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno, proběhne pátý ročník evropsky unikátního projektu - praktických ukázek protipovodňových opatření, pořádaný společně s Českou protipovodňovou asociací.
Text je ukázkou z knihy Vzduchotechnika, autorů Ing. G. Gebauera, CSc., Ing. O. Rubinové PhD. a Ing. H. Horké. Tuto knihu vydalo nakladatelství Era a vybraný text je jen malou ukázkou z této kvalitní knihy. Kniha na 262 stranách přináší přehledně a srozumitelně odbornou problematiku a je doplněna celou řadou grafů a kvalitních obrázků.
Stavební veletrhy Brno 2006 a Urbis Invest se nezadržitelně přibližují. S nimi se přibližuje také téma Zelená energie, které bude celý komplex veletrhů propojovat. Jedním z hlavních stavebních témat ve spojení se zelenou energií jsou tzv. nízkoenergetické budovy a technologie, které budí obrovský zájem nejenom mezi vystavovateli.
Použití termovizních snímků, znázorňujících teplotní pole různých předmětů a ploch se stalo již součástí technické praxe při hodnocení tepelně technických vlastností obálky budovy, zejména při vyhledávání tepelných mostů. Že však toto použití není jediné a termokamera může být i přínosem pro identifikaci teplotních poměrů nebo různých jevů v soustavách technických zařízení budov, ukazuje několik příkladů.
Mezinárodní odborný veletrh Aqua-therm Nitra, který tradičně zahajuje výstavní sezónu na nitranském výstavišti, bude letos největší ve své osmileté historii. Ve dnech 7. - 10. února na něm předvede své služby a nejnovější produkty přes sto vystavovatelů ze Slovenska, České republiky, Německa, Rakouska a Polska.