Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Praktické ukázky měření těsnosti, čištění potrubí, nastavení průtoků a větrací jednotky

Malá rezidenční vzduchotechnika, tzv. rekuperace, doznává v současné době velkého rozmachu. Řada realizačních a projekčních firem ale ještě tápe, nebo používá nevyhovující řešení a materiály. Proto firmy Airflow, ŠTORC TZB, Brink a Ubbink se rozhodly pořádat praktické workshopy, kde si účastníci mohou v praxi prohlédnout a odzkoušet řešení nezbytná pro dlouhodobě funkční větrání se zpětným ziskem tepla.

Vzduchotechnický rozvod Airexcellent, na kterém bylo provedeno testování a ukázky měření těsnosti se potvrdil jako způsobilý a velmi vhodný pro současnou realizaci rekuperací v rezidenční výstavbě. Montážním firmám a investorům dává jistotu kvalitního a funkčního výsledku.
Vzduchotechnický rozvod Airexcellent, na kterém bylo provedeno testování a ukázky měření těsnosti se potvrdil jako způsobilý a velmi vhodný pro současnou realizaci rekuperací v rezidenční výstavbě. Montážním firmám a investorům dává jistotu kvalitního a funkčního výsledku.Chcete-li v budoucnu VZT rozvod udržovat, musí být tomu především uzpůsoben. Pevný rozvod a pevné spojení.
Chcete-li v budoucnu VZT rozvod udržovat, musí být tomu především uzpůsoben. Pevný rozvod a pevné spojení.
V rámci těchto workshopů jsou hledány odpovědi na otázky:
  • Jaký vliv má těsnost VZT rozvodu na provoz vzduchotechniky? Jak lze ověřit těsnosti VZT rozvodu na stavbě v praxi.
  • Jaké jsou možnosti nastavení průtoku vzduchu na vzduchotechnickém rozvodu a jaký má vliv špatné nastavení průtoků na provoz vzduchotechniky?
  • Jak nastavit větrací jednotku a jaké jsou možnosti jejího ovládání a čtení provozních hodnot? Čím by měly být větrací jednotky vybaveny pro zajištění správného celoročního provozu?
  • Jaké jsou nejdůležitější parametry větrací rekuperační jednotky, je to hluk, spotřeba, účinnost, rozměry nebo něco jiného?
  • Jak má vypadat správné měření objemového průtoku vzduchu? Jak správně měřit průtoky na vyústkách a jaký je vliv tlakové ztráty měřícího zařízení na přesnost měření?
  • Jak probíhá údržba větrací jednotky a VZT rozvodu? Jaké jsou možnosti čištění větrací jednotky a VZT rozvodu. Kde dochází ke znečištění a možnosti čištění?

Na workshopu se podílejí odborníci z praxe z výše uvedených firem, kteří mají mnohaleté praktické zkušenosti nejen z našeho trhu, ale sdílí zkušenosti se svými kolegy napříč evropským trhem.
Tyto workshopy jsou opakováním velmi úspěšných ukázek, které proběhly jak v letošním roce, tak i v předešlých letech.


Kvalitní větrací jednotka a vzduchotechnický rozvod potřebují neméně kvalitního montéra, který je ochoten se vzdělávat a který používá kvalitní vybavení, jako jsou měřící přístroje. V případě měřících přístrojů se ukazuje, že nejde jen o to, vlastnit nějaký anemometr, ale je nezbytné jej umět také správně používat a chápat souvislosti.
Kvalitní větrací jednotka a vzduchotechnický rozvod potřebují neméně kvalitního montéra, který je ochoten se vzdělávat a který používá kvalitní vybavení, jako jsou měřící přístroje. V případě měřících přístrojů se ukazuje, že nejde jen o to, vlastnit nějaký anemometr, ale je nezbytné jej umět také správně používat a chápat souvislosti.

ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR
logo ŠTORC TZB s.r.o. - oficiální dodavatel větrání BRINK a UBBINK pro ČR

Firma Štorc TZB - autorizované zastoupení a importér Raychem a Brink a Ubbink pro ČR. Nabízíme komplexní systém větrání se zpětným získáváním tepla Brink a Ubbink, podlahové vytápění Raychem, regulace, ochrana potrubí, okapů a ploch před ledem a sněhem, ...