Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Potrubí a jeho součásti
Archiv článků od 27.6.2011 do 21.1.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

21.1.2013
Doc. Dr. Ing. Michal Jaroš, Ing. Antonín Kolbábek

Příspěvek popisuje stavbu a provedení nově realizovaného zemního výměníku tepla (ZVT), který byl s podporou projektu FRVŠ 3206/2011/G1 „Zemní výměník tepla jako nový prvek v technice prostředí“ vybudován jako doplněk experimentálního nízkoenergetického domu FSI VUT v Brně. Instalovaná měřicí aparatura monitoruje parametry potřebné pro vyhodnocení jeho provozu (včetně teplotního rozvrstvení okolní zeminy).

14.1.2013
REMAK, a. s., Ing. Vít Měrka

Trh s chladicími stroji nabízí nepřeberné množství kvalitních, účinných a spolehlivých zařízení, které lze v podmínkách běžné výstavby úspěšně aplikovat. V případě rekonstrukcí a výstavby v centrech měst však nastává technický problém – jak naroubovat standardní chladicí prvky na budovy s nestandardními požadavky památkové péče, hygieny či architektury.

18.12.2012
REFLEX CZ, s. r. o.

Firma Reflex nabízí pro soustavy topení a chlazení, po dalším doplnění svého výrobního programu, perfektní péči v oblasti odlučování vzduchu, mikrobublin, nečistot a kalu z oběhové vody.

15.10.2012
Ing. Jaroslav Dufek

Prvky a systémy pro běžné a požární větrání budov, jejich bezpečná a spolehlivá funkce v podmínkách konečného použití významným způsobem ovlivňuje požární bezpečnost daného objektu. Cílem příspěvku je informovat o aktuálním stavu právních a technických předpisů, které je nutné dodržovat při uvádění uvedených výrobků na trh a při jeho zabudování do staveb v ČR.

Fluke - sledování vibrací
24.8.2012
Fluke Corporation, Stanislav Přibyl

Vibrace mohou identifikovat problémy ještě před dalšími příznaky, jako jsou teplota, zvuk, spotřeba elektrické energie a znečištěné mazivo. Více než polovina doby neplánovaných odstávek je zapříčiněna mechanickými poruchami.

24.5.2012
Ing. Jan Blažíček

Po dvou letech se opět v nádherných prostorách Národního domu KDŽ na Vinohradech sešli odborníci v oboru klimatizace a větrání. Pořadatel – odborná sekce OS01 Klimatizace a větrání při Společnosti pro techniku prostředí – připravil program, který odpovídá mottu letošní konference: „Kvalitní prostředí s minimálními energetickými nároky“.

16.4.2012
Ing. Miroslav Kučera, Ph.D., doc. Ing. Richard Nový, CSc.

Tento článek je pokračováním tematického okruhu zaměřeného na hlučnost a regulační vlastnosti jednolistých klapek v systémech vzduchotechniky. V tomto článku jsou ve vzájemné souvislosti prezentovány akustické a hydraulické vlastnosti jednolisté kruhové klapky a soustav dvou sériově řazených klapek s různým provedením regulačního listu za předem definovaných podmínek. Článek předkládá doporučení pro volbu vhodného typu klapky z hlediska nízké hlučnosti a dobrých regulačních schopností.

ventilátor
12.4.2012
Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

V Miláně návštěvníky veletrhu zaujal nově vyvinutý ventilátorový systém ZAplus, který je účinnější než předepisuje nová evropská směrnice ErP 2015 a ještě podstatně účinnější s EC motory.

2.4.2012
Ing. Stanislav Toman, Projektová kancelář ÚT+VZT

Příspěvek přináší základní pohled na problematiku větrání obytných budov z hlediska požární bezpečnosti staveb. Ne každý projektant či dodavatel vzduchotechniky bytových a rodinných domů je si vědom důležitosti tohoto aspektu a dodržuje ho v požadované úrovni. Článek seznamuje zájemce s podstatnými náležitostmi, které musí být řešeny a zohledněny.

29.1.2012

Vzduchotechnika je bezesporu jednou z nejdůležitějších oblastí technického zabezpečení budov, vždyť ji máme kolem sebe téměř pořád. A proto věřím, že tento rok může být znovu úspěšný. Letos uvedeme v život zajímavý výpočtový program pro určování útlumů tlumičů hluku, který se nám podařilo dokončit.

8.11.2011
AZ FLEX, a.s.

Pouhý jeden měsíc zbývá do ukončení věrnostního programu FlexiBONUS, který připravila společnost AZ FLEX pro své loajální zákazníky jako poděkování za další rok spolupráce. Hlavní výhrou je zájezd pro dvě osoby do hotelového resortu Jumeirah Beach v Dubaji, ale ani dalším formám poděkování nechybí punc luxusu a výjimečnosti. Tento bonus se rozhodně vyplatí.

13.7.2011
ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka

Společnost Armacell vyvinula speciální materiál AF/Armaflex, který v sobě spojuje vynikající izolační schopnosti a antibakteriální ochranu. Další předností izolace AF/Armaflex jsou její velmi dobré požární vlastnosti. Materiál, z něhož je izolace vyrobena, je nehořlavý, nekape a má samozhášecí vlastnosti.

6.7.2011
ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka

Společnost Armacell vyvinula pro instalaci klimatizačních rozvodů speciální rychlospojky SAE, které zaručují bezvadnou těsnost spojení a výjimečně snadno a rychle se montují. Konstrukce SAE navíc dovoluje instalaci klimatizačních trubek kdykoli rozebrat a opětovně spojit.

27.6.2011
PŘÍHODA s. r. o., Ing. Zdeněk Příhoda

Textilními rozvody vzduchu se společnost Příhoda zabývá intenzivně 17 let. Vloni jsme si uvědomili, že správným použitím několika konstrukčních detailů vyvinutých za jiným účelem získáme řešení jak čtyřhranného tvaru, tak i odsávacího textilního potrubí. Ověřovací testy pak potvrdily použitelnost pro praxi.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama