Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Potrubí a jeho součásti
Archiv článků od 31.5.2010 do 8.7.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

6.7.2011
ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka

Společnost Armacell vyvinula pro instalaci klimatizačních rozvodů speciální rychlospojky SAE, které zaručují bezvadnou těsnost spojení a výjimečně snadno a rychle se montují. Konstrukce SAE navíc dovoluje instalaci klimatizačních trubek kdykoli rozebrat a opětovně spojit.

27.6.2011
PŘÍHODA s. r. o., Ing. Zdeněk Příhoda

Textilními rozvody vzduchu se společnost Příhoda zabývá intenzivně 17 let. Vloni jsme si uvědomili, že správným použitím několika konstrukčních detailů vyvinutých za jiným účelem získáme řešení jak čtyřhranného tvaru, tak i odsávacího textilního potrubí. Ověřovací testy pak potvrdily použitelnost pro praxi.

27.6.2011
Ing. Daniela Koudelková, PhD.

Základní úlohou řídicího systému větrání a klimatizace budov je zajistit dodávku takového množství čerstvého vzduchu do prostoru, která v daném okamžiku splňuje aktuální požadavky na kvalitu vnitřního prostředí. Při návrhu systému regulace podle kvality vnitřního vzduchu je velmi důležitá i volba snímače.

16.6.2011
Lindab Ventilace

HLD je často používaným kruhovým výtlačným difuzorem od společnosti Lindab. Nyní je k dispozici, stejně jako RCW, také s tepelným regulovatelným pohonem pod označením HLD-3. HLD se vyznačuje speciální klapkou, která umožňuje přechod mezi vertikálním a horizontálním rozvodem vzduchu pro topení nebo chlazení.

13.6.2011
ROCKWOOL, a.s.

Čtvrť zahrnující velké zábavní, obchodní i administrativní centrum, patrová parkoviště, bytové domy, hlavní ulice a náměstí. Ano, máme na mysli Novou Karolinu. Projekt, který se co do náročnosti zcela jistě zapíše do historie Ostravy, patří k atraktivním referencím s využitím protipožárních izolací ROCKWOOL.

1.5.2011
Lindab Ventilace

Společnost Lindab s.r.o., dceřiná společnost švédského koncernu Lindab, zahájila dne 18. 4. 2011 provoz v nové, v pořadí již třetí, výrobní hale v areálu Karlovarská Business Park v Praze 6 - Ruzyni.

6.4.2011
UPONOR, s.r.o. (CZ)

V Uponoru přesně víme, jak mají vypadat opravdu vynikající systémy pro rozvody vody, topení a plošné vytápění a chlazení. Jsme s Vámi, našimi zákazníky, v těsném kontaktu již několik desítek let a společně inovujeme tyto unikátní systémy.

3.3.2011
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

1. ročník Akademie zateplování přináší přední výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolací Knauf Insulation. Akademie nabídne jak odborný program, tak zkušenosti a tipy i triky z každodenní praxe. Odbornou garanci poskytuje přední český odborník doc. Ing. František Kulhánek, CSc., z ČVUT Praha.

24.1.2011
Ing. Vít Koverdynský, Ph.D.

Článek se věnuje technickým a normativním podmínkám protipožárních izolací vzduchovodů, které jsou v praxi, bohužel, málo známé a zažité. Přehledně a srozumitelně seznamuje s principy a zásadami této problematiky a zabývá se i důležitými konstrukčními detaily. Správně jsou akcentována některá kritická místa systémů protipožárních izolací vzduchovodů a jejich montáží.

20.1.2011
Wavin Czechia s.r.o.

Firma Wavin Ekoplastik vyrábí a uvádí na trh nový typ trubky pod názvem Ekoplastik FIBER. Jedná se o třívrstvou trubku z polypropylenu (PPR) ve střední vrstvě vyztuženou skelnými vlákny (GF).

20.12.2010
Ing. Vít Koverdynský, Ph.D.

Článek se věnuje technickým a normativním podmínkám protipožárních izolací vzduchovodů, které jsou v praxi, bohužel, málo známé a zažité. Přehledně a srozumitelně seznamuje s principy a zásadami této problematiky a zabývá se i důležitými konstrukčními detaily. Správně jsou akcentována některá kritická místa systémů protipožárních izolací vzduchovodů a jejich montáží.

29.11.2010
Ing. Luděk Mareš

Autor se ve svém článku zabývá rotujícími větracími hlavicemi, které jsou s oblibou dodávány jako náhrada za nástřešní ventilátory pro systémy centrálního odsávání bytových jader. Na základě provedených měření prokazuje, jaká mohou být reálná očekávání uživatelů po instalaci tohoto větracího systému.

18.10.2010
Beranovský J., Cifrinec I., Ing. Petr Kotek, Ph.D., Ing. Jan Antonín, Vogel P., Macholda F., EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

Příspěvek diskutuje výsledky provozních měření rotačních větracích hlavic na měřící trati a následně na konkrétním panelovém domě. Výsledky ukazují, že hlavice s elektrickým pohonem i bez něho nemohou v žádném případě sloužit k větrání panelových a podobných bytových domů.

6.9.2010
Ing. Aleš Rubina, Ph.D.

Článek se zabývá návrhem a následnou realizací nového přívodního elementu do prostorů standardních operačních sálů. Návrh vychází z rozboru obrazu proudění vytvořených matematickým modelováním, jejich následným popisem a návrhem opatření. Výsledkem je praktická realizace nového koncového elementu pro přívod vzduchu tzv. kombinovaného laminárního stropu. V závěru článku je na základě měření koncentrace částic provedeno vyhodnocení účinnosti tohoto nového přívodního prvku.

31.5.2010
IMI Hydronic Engineering, Radim Hečko

Plyny v otopných a a chladících soustavách způsobují problémy při uvádění do provozu i v následně v provozu. Čerpadla nemohou vytvořit požadovanou tlakovou diferenci a dochází ke značným podprůtokům, regulační a vyvažovací armatury nejsou schopny plnit svoji funkci. Řešení je přitom snadné.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama