Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků od 7.10.2014 do 1.10.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

1.10.2015
Ing. Jan Blažíček, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Představujeme již druhé výstavní a školící centrum společnosti Zehnder Group Czech Republic, které má za cíl ukázat firemním klientům více než jen prospekty nebo webové prezentace. V nově otevřených prostorách ve Vestci u Prahy lze spatřit produkty firem Zehnder a Husky - větrací systémy s rekuperací tepla, designové radiátory, stropní sálavé systémy nebo centrální vysavače.

8.9.2015
ATREA s.r.o., Levon Movsesyan

Nová generace jednotek DUPLEX Roto spolu s nástřešním provedením DUPLEX Roto-N doplňuje své předchůdce DUPLEX Multi a DUPLEX Basic a rozšiřuje sortiment firmy Atrea o další tři velikosti větracích jednotek se vzduchovými výkony od 8000 do 15000 m3/h (nominální výkony s tlakovou rezervou min. 250 Pa).

11.8.2015
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Velkorysá architektura, funkční dispozice a technické řešení zaměřené na udržitelnost, to je Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích. Budovou v pasivním standardu, která je již rok v provozu, nás provedl její spoluautor Dalibor Borák. Stavba se umístila na prvním místě v kategorii Obec soutěže Energy Globe Award.

11.5.2015
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

V současné době je možné při nákupu rekuperační jednotky od ELEKTRODESIGN Ventilátory využít dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám (NZÚ) a snížit si tak nemalou část nákladů spojených s pořízením systému nuceného větrání. Využijte široký výběr rekuperačních jednotek určených pro bytovou i rezidenční výstavbu, a to včetně komplexního systému pro rozvod vzduchu.

10.5.2015
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

ISH je největší světový veletrh inovativní designu koupelen, obnovitelných zdrojů energie a energeticky účinných vytápění a klimatizační techniky. Pro Panasonic představuje tato výstava možnost ukázat profesionálům i široké veřejnosti vedle osvědčených systémů i nové inovativní produkty

7.5.2015
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Společnost Zehnder představila v letošním roce hned dvě nové decentrální větrací jednotky s rekuperací tepla Zehnder ComfoAir 70 a ComfoSpot 50, které lze instalovat bez potrubních rozvodů s minimální náročností a přesto umožňující využívat předností komfortního větrání. Instalují se přímo na obvodovou zeď a nevyžadují žádné potrubní rozvody.

14.4.2015
Multi-VAC spol. s r.o.

Společnost Multi-VAC nabízí ucelenou a kompaktní řadu rekuperačních jednotek, která pokrývá veškeré potřeby nuceného větrání se zpětným získáváním tepla. Nabízejí skvělou kvalitu s unikátním technologickým řešením, přispívajícími ke snadnějšímu řízení větrání, za velmi příznivou cenu.

6.3.2015
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Srdečně Vás zveme k návštěvě našeho stánku Zehnder č. D 55 v hale 8.0 na mezinárodním veletrhu ISH, který se koná přístí týden 10.-14.3. ve Frankfurtu. Přijďte kdykoliv, někdo z našeho československého týmu Zehnder Group Czech Republic se Vám rád bude věnovat!

2.3.2015
Ing. Martin Bažant, ATREA s.r.o.

V dnešní době se stále více setkáváme se stavem, kdy se začíná neúměrně zhoršovat vnitřní prostředí ve školách z hlediska mikroklimatických podmínek a škodlivin v ovzduší. K tomuto stavu se prostředí ve školách dostává tak, jak jednotlivé obce rekonstruují objekty škol a v rámci těchto rekonstrukcí zajišťují výměny oken a zateplovací systémy na fasády.

10.2.2015
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Teplota země se mění pomaleji než teplota vzduchu, proto lze k předehřívání přiváděného venkovního vzduchu v zimě a k ochlazení přiváděného venkovního vzduchu v létě využít zemi. Efekt rovnotlakého větrání s využitím zemního výměníku tepla s uzavřeným kapalinovým okruhem je prezentován v následujícím článku na konkrétním příkladu instalace v obytné budově.

27.10.2014
Denisa Markovičová, redakce, Petr Brynda, design manager YIT Stavo s.r.o.

V rámci projektu PROFICIENT Evropské unie, který se zaměřuje na nové procesy a business modely v projektování, výstavbě a provozu nízkoenergetických budov pro bydlení se v září konala exkurze v objektu KOTI Hyacint. Hlavním bodem prohlídky byla energeticky pasivní budova F, která jako vůbec první bytový dům v ČR získala osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“.

22.10.2014
Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.

Daikin učinil obrovský pokrok v účinnosti klimatizace díky svému novému systému VRV IV se zpětným získáváním tepla. Jeho účinnost je zvýšena až o 28 % oproti předchozí generaci VRV. Navíc je vysoce flexibilní a oproti podobným systémům umožňuje rychlejší instalaci.

8.10.2014
Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

Zehnder představuje podzimní akce: koupelnové radiátory s ventilátorem zdarma a větrací jednotky a potrubí za akční ceny.

7.10.2014
Ing. Petr Bohuslávek, Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce, Ing. Petr Dusil, Domy Atrea

Představujeme pasivní dřevostavbu rodinného domu se skeletovou nosnou konstrukcí, difuzně otevřenou obálkou a systémem inteligentního technického zařízení. Ten zahrnuje tepelné čerpadlo, fotovoltaickou elektrárnu a vzduchotechnickou jednotku s rekuperací. Pasivní dům získal dotaci Nová Zelená úsporám.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama