Archiv článků od 16.10.2015 do 19.9.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6   

Jste projektant či investor? Máme pro Vás základního průvodce pro koncepty a typy vzduchotechniky!

19.9.2016 | Hoval spol. s r.o.
Existují dva různé důvody, proč rozlehlé vnitřní prostory a haly představují problémy z hlediska technického zařízení. První důvod je zřejmý: prostory jsou velké a tradiční systémy jsou vytvořeny pro menší prostory. Druhý důvod závisí na využití prostor.

Invertorové vzduchem chlazené chladiče kapaliny a tepelná čerpadla vzduch/voda Carrier 30RBV/30RQV

30.8.2016 | AHI CARRIER CZ s.r.o., Ing. Ivan Škop
Na jaře letošního roku představila firma Carrier nejnovější generaci AquaSnap – kompaktní chladiče se vzduchem chlazeným kondenzátorem a tepelná čerpadla typu vzduch/voda pro obytné budovy a malé komerční aplikace s frekvenčně řízeným kompresorem. Nové jednotky nabízejí vysokou energetickou účinnost, propracovaný řídicí systém a široké možnosti uplatnění.

Skvělá reference Janky

12.8.2016 | JANKA ENGINEERING s.r.o.
Skloubit zaběhlý výrobní program a výrobu atypického zařízení pod časovým tlakem není jednoduché, navíc vše probíhalo v cizojazyčné atmosféře, ale díky nasazení lidí, kteří se na projektu podíleli, získala Janka opravdu skvělou referenci.

Možnosť ušetriť čas a peniaze pri montáži VZT potrubia

21.7.2016 | GreMi KLIMA s.r.o.
Na stavbe vzniká časový stres. Rýchle zmeny vyžadujú rýchle reakcie. Každé zdržanie nesie so sebou veľké náklady. Pri inštalácii inžinierskych sietí a TZB je v tomto ohľade jedna z najkritickejších inštalácia vzduchotechnických rozvodov, zvlášť ak energetické parametre vyžadujú vzduchotechnickú trasu tepelne a prípadne zvukovo izolovať.

Zvlhčování vzduchu pro lepší zdravotní stav [1]

30.5.2016 | Drekoma export - import
Víte, že správná vzdušná vlhkost pozitivně působí na naše zdraví, na naši spokojenost i na náš pracovní výkon? Klesne-li vlhkost vzduchu v prostoru pod 40 %, zvyšuje se např. riziko onemocnění z nachlazení a nebezpečí nákazy hrozí třikrát častěji.

RLS Komenda jako ukázkový příklad řešení vzduchotechniky v tzv. čistých prostorách

30.5.2016 | Lindab Ventilace, Ing. Stanislav Němeček
Čisté prostory (např. laboratoře, operační sály, počítačové místnosti, farmaceutické provozy aj.) kladou náročné požadavky na technická řešení, protože se v nich musí dodržovat přísné hygienické standardy. Takové prostory je nutno pojmout jako jeden komplexní vzduchotechnický systém, který zajistí vysoce kvalitní větrání, vytápění a chlazení.

Parní zvlhčovač vzduchu s patentovaným systémem odstraňování vodního kamene Condair RS

27.5.2016 | FLAIR, a.s.
Parní zvlhčovače vzduchu Condair RS jsou nanejvýš vhodné pro provoz s demineralizovanou a pitnou zvlhčovací vodou. Konstrukční detailní řešení umožňují jedinečnou bezpečnost provozu, nejpřesnější regulaci a snadnou obsluhu.

Systém zvlhčování vzduchu MERLIN®: inovovaný orbit s názvem orbit wing micro-drop

11.5.2016 | Drekoma export - import
Vysokotlaký systém zvlhčování vzduchu MERLIN určený pro vzduchotechnické vedení je zabudovatelný do každé ventilace nebo klimatizačního zařízení. Pracuje na principu vysokotlakého rozprašování vodní mlhoviny a zvlhčení vzduchu je zajištěno prostřednictvím speciálních bezúkapových trysek přímo do vzduchotechnického vedení.

Elektronické moduly ZIEHL představují měření, řízení a monitorování na nejvyšší úrovni

28.4.2016 | Ziehl-Abegg s.r.o. Brno
Společnost ZIEHL industrie-elektronik GmbH + Co KG se sídlem v německém Schwäbisch Hall navrhuje a od roku 1967 vyrábí elektronické komponenty pro průmyslové elektrické rozvaděče. Jedná se o inovativní elektronické komponenty s uplatněním v odvětvích vzduchotechniky a v energetickém průmyslu.

CONDAIR GS - vysoce účinný zvlhčovač vzduchu na zemní plyn, který také topí

26.4.2016 | FLAIR, a.s.
Condair GS je univerzální zařízení. Kromě specifické kombinace zvlhčování a topení umožňuje také snadné napojení na technické vybavení budovy.

Maximálně účinné chlazení pro datová centra

22.4.2016 | Hoval spol. s r.o.
Datová centra jsou nedílnou součástí většiny moderních administrativních budov a spotřebovávají spoustu energie. Nemusí to být vždy pravda. Moderní technologie určené pro zajištění vnitřního prostředí ve výpočetních centrech dokáží zajistit maximální výkon při minimálních nárocích na chlazení a spotřebu energie. Jedním z takových úsporných zařízení je jednotka ServeCool.

Maximálne účinné chladenie pre dátové centrá

22.4.2016 | Hoval SK spol. s r.o.
Dátové centrá sú neoddeliteľnou súčasťou väčšiny moderných administratívnych budov a spotrebujú množstvo energie. Nemusí to však byť vždy pravda. Moderné technológie určené pre zabezpečenie vnútorného prostredia vo výpočtových centrách dokážu zaistiť maximálny výkon pri minimálnych nárokoch na chladenie a spotrebu energie. Jedným z takých úsporných zariadení je jednotka Hoval ServeCool.

A přece se točí!

20.4.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, Ing. Petr Bohuslávek, redakce
„Točí“ i nová řada ZAvblue oběžných kol pro větrací zařízení. A točí se skvěle. Ne že by předešlé systémy oběžných kol ventilátorů postrádaly tento nezbytný atribut, ale točí se hlavně podle nových norem daných EU - Ecodesignu. A zde se teprve dostáváme k meritu věci.

Společnost Janka Engineering uvádí na trh novou řadu vzduchotechnických jednotek

6.4.2016 | JANKA ENGINEERING s.r.o.
Vzduchotechnické jednotky FineAir splňují nejnovější parametry účinnosti včetně těch, která vstoupí v platnost až v roce 2018. Vzduchotechnika FineAir má modulární systém, inovované opláštění a je připravena vyhovět náročným požadavkům.

První EC ventilátory do potenciálně výbušného prostředí

15.3.2016 | ebm-papst CZ s.r.o.
Firma ebm-papst, světový výrobce vysoce účinných ventilátorů a motorů, představuje unikátní řešení kompaktních ventilátorů s EC motorem a plně integrovanou řídící elektronikou, vhodné pro použití do potenciálně výbušného prostředí. Konečně také ATEX aplikace mohou naplno využít výhod moderních EC technologií.

Ako vetrať športové a viacúčelové haly bez prievanu a hluku?

28.12.2015 | Hoval SK spol. s r.o.
Požiadavky na vetranie, vykurovanie a chladenie viacúčelových priestorov a športových hál sú špecifické a pri ich riešeniach stojí za zváženie zamyslieť sa nad možnosťami a výhodami využitia decentralizovaných vetracích jednotiek.

Jak ušetřit za teplo v průmyslových halách

11.12.2015 | Multi-VAC spol. s r.o.
Náklady na vytápění výrobních hal nebo skladovacích objektů často zatěžují provoz firem více, než je nezbytně nutné. Přestože majitelé a uživatelé objektů věnují velkou pozornost výběru vhodného zdroje tepla, volbě optimálních tarifů dodavatelů energie a investují nemalé částky do zateplování budov, drahé teplo utíká otevřenými dveřmi či vraty.

Jak větrat sportovní a víceúčelové haly bez průvanu a hluku?

8.12.2015 | Hoval spol. s r.o.
Požadavky na větrání, vytápění a chlazení víceúčelových prostor a sportovních hal jsou úzce specifické a při jejich řešení určitě stojí za zvážení zamyslet se nad možnostmi a výhodami využití decentralizovaných větracích jednotek.

Budoucnost vzduchotechnických systémů s průlomovou technologií Solus od Lindabu

3.12.2015 | Lindab Ventilace
Lindab přichází na trh s revoluční novinkou, systémem Solus. Jedná se o energeticky úspornou technologii chladicích trámů v interiérech budov, která je celosvětovým unikátem.

TRANE Váš spolehlivý partner pro chlazení zimních stadionů, mobilních ledových ploch nebo-li kluzišť

16.10.2015 | Trane ČR spol.s r.o.
Společnost TRANE je přední světový výrobce chladicích strojů, klimatizačních a vzduchotechnických jednotek. Našim zákazníkům nabízíme prodej nových zařízení, servis po celou dobu životnosti a možnost pronájmu chladicích jednotek v případě havárie nebo sezónní potřeby chlazení..
zpět na aktuální články       1  2  3  4  5  6   

Projekty 2017

Partneři - Průmysl. vzduchotechnika

logo FLAIR
logo JANKA ENGINEERING

Partneři - Větrání a klimatizace

logo Ziehl-Abegg
logo JANKA ENGINEERING
logo ATREA
logo AHI-CARRIER
logo ebm-papst
logo ZEHNDER
 
 

Aktuální články na ESTAV.czMinisterstvo životního prostředí vyhlásilo nový program DešťovkaNejužší dům světa stojí ve Varšavě, bydlení v něm připomíná pohyb po lešeníByty kupujeme dle lokality, nejméně dbáme při výběru na energetickou náročnostVitra představila novinky i produktové updaty na Salone del Mobile 2017