Prohlédnete si modulární domky a mobilní tiny house, designové malometrážní interiéry a načerpáte nové informace od profesionálů. Pomyslnou třešničkou bude ukázka robota, který vám jednou postaví dům.
Multi-VAC rozšiřuje nabídku kompaktních rekuperačních jednotek pro domácnosti. DF EVO je ultra tenká kompaktní jednotka s minimalistickým designem, automatickým by-passem, volbou orientací připojeních hrdel a odvodu kondenzátu. IoT (Internet of Things), chytrý dům s technologií EVO je samozřejmostí.
Revitalizací školní budovy ze 70. let 20. století v Českobrodské ulici v Praze vznikl unikátní projekt vybavený fotovoltaickou elektrárnou a bateriovým úložištěm. O vytápění se starají tepelná čerpadla, dešťová voda ze zelených střech a zpevněných ploch se využívá pro zálivku zeleně. Přečištěná voda ze sprch a umyvadel slouží ke splachování. Kvalitní architektura společně s inteligentním systémem větrání, osvětlení a stínění se stará o kvalitní vnitřní prostředí. Autor projektu Jiří Tencar představil realizaci školy na konferenci Energetická náročnost budov 2022.
Po dvouleté pauze byl v pondělí 23. 1. na ostravském výstavišti zahájen 28. ročník výstavy Infotherma. Oproti předchozím ročníkům zde najdeme mnohem více fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Dotace na úspory pro koncové uživatele i firmy budou pokračovat. Sehnat montážníky nebo zaručit termíny dodávek však bude složitější.
Brněnský hudební klub SONO Centrum již několik let profituje z tělesného tepla vznikajícího zejména při tanci a pohybu návštěvníků. Proces, o kterém se ve světě mluví jako o novince, o bodyheatingu, využívá klub již od svého otevření v roce 2014. Jímá teplo vyzařované návštěvníky do zemních vrtů a následně ho zpětně využívá jako zdroj energie tepelných čerpadel k vytápění hotelové části budovy a ohřevu teplé vody. Díky tomu systém ušetří přes 50 % nákladů na vytápění a chlazení oproti běžnému řešení s plynovým kotlem a klimatizací.
Cílem měření v několika menších přednáškových sálech a ve velké přednáškové aule právnické fakulty bylo přeměřit skutečné hodnoty (jako teploty a objem) přiváděného a odváděného vzduchu a zkontrolovat parametry soustavy – porovnání naměřených hodnot s hodnotami uváděnými na ventilátoru a v projektu. S tím je následně spojeno navržení případných změn pro správnou funkčnost celé vzduchotechnické soustavy. To vše bude sloužit jako podklad pro nastavení příjemného prostředí pro 500 studentů právnické fakulty.