Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Potrubí a jeho součásti
Archiv článků od 24.8.2021 do 26.4.2023

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

26.4.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

TZB-info doporučuje Účinnost a hlučnost jsou klíčové parametry ventilátorů. Při modernizaci vzduchotechnických zařízení nejde jen o výměnu kus za kus, ale i o zhodnocení, jak celý systém funguje. Pokud je na systému regulace zapnout/vypnout, tak až 50% úsporu může přidat nová plynulá regulace, a v tomto případě nový účinnější ventilátor přidá další procenta. V rozhovoru odpovídá Ing. Aleš Jakubec, jednatel ebm-papst CZ.

22.4.2023
Lindab Ventilace

Společnost Lindab je ověřeným výrobcem a dodavatelem kvalitních vzduchotechnických komponent na mnoha trzích napříč Evropou. Ve výrobním areálu v Praze v Ruzyni se nachází, společně s velkokapacitním skladem, i její největší automatizovaný závod v ČR na výrobu vzduchotechnických produktů a zařízení. Právě poloha areálu je důležitým benefitem pro zákazníky, protože zajišťuje doručení kvalitního zboží zejména v oblasti rozvodů vzduchotechniky v bezkonkurenčním čase.

24.2.2023
redakce

Odborný TZB-info doporučuje Poslechněte si rozhovor o nebezpeční vzniku námrazy v zimním období, zejména u velmi účinných výměníků, která vede k zablokování průtočných kanálů a snížení schopnosti přenášet teplo. Hostem je Ing. Alžběta Svobodová z Katedry TZB FSv ČVUT, autorka výzkumu v UCEEB v Buštěhradu.

Jak správně kotvit potrubí s ohledem na roztažnost?
23.2.2023

Odborný Upevnění potrubí s ohledem na materiál potrubí, stavební konstrukci a dilataci je důležité pro správnou funkci i životnost potrubí. Zanedbání správných postupů může vést až k destrukci potrubí a stavební konstrukce.

23.1.2023
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

Inovativní řešení vzduchotechnického potrubí v oblasti TZB, systém CLIMAVER®, je na českém trhu novinkou, ale v celosvětovém měřítku má již padesátiletou tradici. Věděli jste, že od prvního uvedení na trh již bylo nainstalováno po celém světě více než 200 mil. m2 těchto vzduchovodů?

Doc. Ing. Aleš Rubona, Ph.D., inovací ventilátorů ke snižování energetické náročnosti při dopravě vzduchu, foto estav.tv
22.11.2022
doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D., Ing. David Bečkovský, Ph.D., Ing. Dominik Cakl, Ing. Ondřej Nespěšný, Ing. Jan Vystrčil, redakce TZB-info

Současné výsledky naznačují možnosti až 10 % nárůstu dopravního tlaku, a to při stejných elektrických příkonech. Zajímavé jsou akustické parametry těchto plastových ventilátorů.

13.9.2022
Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

Je vybaven nejlepšími vlastnostmi pro energetickou revoluci v každé aplikaci. Koncepce čepele, která se již osvědčila jako ZAbluefin v oceli, nyní nachází absolutní vrchol v kombinaci vysoce kvalitního materiálu a technické vynalézavosti i v provedení hliníku.

Textilní vyústky Příhoda jako doplněk interiéru, zdroj Příhoda s.r.o.
3.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Textilní systémy umožňují snadnou demontáž, vyprání a znovuinstalaci. Polyesterové VZT systémy se hodí pro větrání v celé řadě průmyslových provozů, v kuchyních, restauracích, u výdejů jídel, v bazénech a nemají problém ani v chladných provozech.

16.3.2022
Brilon a.s., Ing. Václav Dědič, odborný konzultant, Brilon a.s.

Systém řízeného větrání s rekuperací je velmi oblíbeným společníkem obyvatelů mnoha rodinných domů. Jedna z realizací tohoto systému byla provedena také ve slovenské obci Lukavica, která se nachází asi 12 kilometrů od Zvolena.

24.8.2021
Ziehl-Abegg s.r.o. Brno

Ziehl-Abegg představuje další novinku v oblasti příslušenství ventilátorů. Jedná se o aktivní harmonické filtry, které jsou ideální pro zajištění optimálního výkonu.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama